• pol
  • eng
  • ru

Wydarzenia

IV Rajd Ziębicki - Tenzi wspiera załogę ze Szczecina

11 września odbyła się kolejna runda Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów PZM. Tym razem zawodnicy zawitali do Ziębic na Dolnym Śląsku, na 4 Rajd Ziębicki. Również i podczas tej rundy nie mogło zabraknąć szczecińsko-gryfińskiej załogi Adrian Grodzki i Sławomir Koszuta, reprezentującej Auto Klub Szczecin. Trasa rajdu przebiegała w mieście Ziębice jak i nieopodal miasta w podziębickich wioskach. Rajd składał się z 7 prób sprawnościowych, które pokonywano 3-krotnie.

Adrian Grodzki:
Po nieudanym występie w Brodnicy chcieliśmy w Ziębicach wypaść jak najlepiej, żeby odrobić stracone punkty w klasyfikacji generalnej jak i w klasyfikacji klasy K3. Naszym celem było dojechanie do mety, bez strat w sprzęcie, gdzie podczas Rajdu Brodnickiego straciliśmy przedni spojler nakładki zderzaka przez co konkurencja z wielką radością ją rozjeżdżała na odcinku :P Cel udało się spełnić, szybko i cało zameldowaliśmy się na mecie. Odcinki okazały się szybkie i bardzo trudne techniczne, gdzie wymagały od kierowcy pełnego skupienia i nie popełnienia błędu w sztuce.

Sławomir Koszuta:
Do Ziębic jechaliśmy z jednym celem "max atak" - ale cało i bez przygód do mety. Po nieudanym występie w Brodnicy i osiągnięciu życiowego wyniku w 3-ciej dziesiątce klasyfikacji generalnej rajdu, nastawienie mieliśmy bojowe. Naszym celem było przede wszystkim skupienie się na bezbłędnej jeździe i nie popełnienie żadnych błędów czasowych na PKC'u. Cel udało się spełnić dojeżdżając na wysokim 2 miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu i 1 miejscu w klasie K3. Poza zasięgiem było tylko Subaru, które "wklepało" nam 30-parę sekund :D.

Rajd Ziębicki nie obył się bez niespodzianek. Podczas poszukiwania ośrodka wczasowego, gdzie mieliśmy zarezerwowane noclegi, Krzysio Hołowczyc nie pomógł nam odnaleźć drogi ... co skutkowało zakopaniem się Vito z lawetą na jakimś ośrodku wczasowym. Z pomocą przyszedł nam miejscowy rolnik ze swoim traktorem, który w rytmach muzyki wydobył naszą zakopaną lawetę :D

Przed nami kolejna runda PPAiK Rajd Bergman rozgrywanego 1-2 października w mieście Włocławek. Serdecznie zapraszamy do kibicowania i trzymania kciuków.

Cieszymy się, że firma Tenzi mogła umożliwić start załodze ze Szczecina i gratulujemy wysokiej pozycji!

 

SZUKAJ PRODUKTU:
copyright © 2004-2012 TENZI Sp. z o.o.
Tonacja.net - Tworzenie stron internetowych