• eng
  • ru

Wydarzenia

Baja Poland 2009

Rajd BAJA Poland 2009 został zdominowany przez zawodników zagranicznych. Zwycięzcami została węgierska załoga Balazs Szalay / Laszlo Bunkoczi, jadąca Oplem Antarą, drugie miejsce zajęła czeska ekipa Zdenek Porizek / Marek Sykora, natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło wielokrotnym uczestnikom Dakaru, czeskiej załodze Miroslav Zapletal / Zdenek Ulehla. Najlepszymi Polakami okazali się Włodzimierz Grajek i Rafał Ciepły, którzy zajęli czwarte miejsce.

O pechu może mówić Krzysztof Hołowczyc i Piotr Binaś, których SAM odmówił posłuszeństwa już pierwszego dnia rajdu, po przejechaniu dokładnie 2610 m. Wypalona dziura w tłoku wyeliminowała faworyta z rajdu. Nasza ekipa w składzie Sławek Wasiak / Marcin Grydziuszko również nie ukończyła wyścigu z powodu problemów z samochodem. Honoru zespołu Tenzi-Mykogen dzielnie broniła Klaudia Podkalicka, która wraz z Mariuszem Podkalickim ukończyła rajd na 15 miejscu.

Wszyscy chwalili organizację rajdu oraz wytyczone trasy. Dziękujemy tym, który brali wraz z nami udział w tej imprezie i mamy nadzieję spotkać się za rok, w tym samym lub nawet większym składzie. Oby!

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z rajdu.